School without racism
Mailart project by - Karla Raveh Gesamtschule
Anke van den Berg, Anna Karina Fries, Tansu Güler Irkailik, Manuel Ruiz Ruiz, Rüdiger Axel Westphal, Karen Wood.jpg

Anke van den Berg, Anna Karina Fries, Tansu Güler Irkailik, Manuel Ruiz Ruiz, Rüdiger Axel Westphal, Karen Wood.jpg

Begum Acar, Christian Alle, Adriano Bonari, Tugba Demir, Zlatko Krstevski, Serse Luigetti.jpg

Begum Acar, Christian Alle, Adriano Bonari, Tugba Demir, Zlatko Krstevski, Serse Luigetti.jpg

Cansu Akyol, Aunty A, Sonja Evertz, Elke Grundmann, Roberto Scala, David Schulze, Seyma Yilmaz.jpg

Cansu Akyol, Aunty A, Sonja Evertz, Elke Grundmann, Roberto Scala, David Schulze, Seyma Yilmaz.jpg

Deniz Gökduman, Barbara Hilmer-Schröer, Antonio Mousinho.jpg

Deniz Gökduman, Barbara Hilmer-Schröer, Antonio Mousinho.jpg

Derya Eksioglu, Nergis Kara, Wolfgang Kraus, D.R.Marinho, Hugo Pontes.jpg

Derya Eksioglu, Nergis Kara, Wolfgang Kraus, D.R.Marinho, Hugo Pontes.jpg

Devodada.jpg

Devodada.jpg

Diane Bertrand, Miguel Jimenz, Anna Maria Matone, M.Mosher, Lars Shumacher, Janel Scolaro.jpg

Diane Bertrand, Miguel Jimenz, Anna Maria Matone, M.Mosher, Lars Shumacher, Janel Scolaro.jpg

Elif Gül, Ugur Pekcon, Marie Elena Rizzi, Claudio Romeo, Lars Schumacher, Maria Wosik.jpg

Elif Gül, Ugur Pekcon, Marie Elena Rizzi, Claudio Romeo, Lars Schumacher, Maria Wosik.jpg

Ilmar Kruusamae, Barry Edgar Pilcher, Zaarg Schlatter, Smith Gold, Robert Swierkiewicz.jpg

Ilmar Kruusamae, Barry Edgar Pilcher, Zaarg Schlatter, Smith Gold, Robert Swierkiewicz.jpg

John Bennett, Guido Bondioli, Rossana Bucci, Eni Ilis, Oronzo Liuzzi.jpg

John Bennett, Guido Bondioli, Rossana Bucci, Eni Ilis, Oronzo Liuzzi.jpg

Merse Acikgoz, Hanna Bayer, Johana Capilla, Omer Yagar, Robert Znajomski.jpg

Merse Acikgoz, Hanna Bayer, Johana Capilla, Omer Yagar, Robert Znajomski.jpg

Mirta Caccaro, Daniel de Culla, Roberto Formigoni, Miche-Art-Universalis, Carol Thomas, Willemien Visser.jpg

Mirta Caccaro, Daniel de Culla, Roberto Formigoni, Miche-Art-Universalis, Carol Thomas, Willemien Visser.jpg

Orlando Nelson Pacheco Acuna, Jean-Charles Boilevin, Volkan Karabag, Sinem Korkut, Clemente Padin.jpg

Orlando Nelson Pacheco Acuna, Jean-Charles Boilevin, Volkan Karabag, Sinem Korkut, Clemente Padin.jpg

Patricia Fianmingo, Poul Poclage, Ircai Sinoya, Gamze Tunc.jpg

Patricia Fianmingo, Poul Poclage, Ircai Sinoya, Gamze Tunc.jpg

Pelin Copur, Bahar Dagan, Ayze Gelik, Luigino Solamito, Mars Tokyo.png

Pelin Copur, Bahar Dagan, Ayze Gelik, Luigino Solamito, Mars Tokyo.png

Richard Baudet, Pedro Bwricat, Eric Bruth, Dadi Gudbjörnsson, Bisro Güler, Inge van Kann, Anja Mattilo-Tolvanen, Selavk Onur Dede.jpg

Richard Baudet, Pedro Bwricat, Eric Bruth, Dadi Gudbjörnsson, Bisro Güler, Inge van Kann, Anja Mattilo-Tolvanen, Selavk Onur Dede.jpg

Seda Taskin Bülbül, Marie Fenianos, Antonio Sassu, Cesare Serafino, Mars Tokyo.jpg

Seda Taskin Bülbül, Marie Fenianos, Antonio Sassu, Cesare Serafino, Mars Tokyo.jpg

Sevda Celebi, Hans Hess, Carlo Iacomuci, Nikolaus Mohr, Remy Penard, Arpad Salmon.jpg

Sevda Celebi, Hans Hess, Carlo Iacomuci, Nikolaus Mohr, Remy Penard, Arpad Salmon.jpg

Uwe Bassem, Erhat Burot Özelman, Bernd Schneider, Ralf Schröer, Gulsum Yilmaz.jpg

Uwe Bassem, Erhat Burot Özelman, Bernd Schneider, Ralf Schröer, Gulsum Yilmaz.jpg

Vittore Baroni, Osman Isildar, Selim Kasikci, I.Tayler Sari, Susanne Schumacher.jpg

Vittore Baroni, Osman Isildar, Selim Kasikci, I.Tayler Sari, Susanne Schumacher.jpg

Warren Burt, Antonio Cares, Walter Pennacchi, Wilhelm Schramm.jpg

Warren Burt, Antonio Cares, Walter Pennacchi, Wilhelm Schramm.jpg